Klimatyzacja

Klimatyzacja w upalne dni to prawdziwe wybawienie. Żar lejący się z nieba utrudnia nam życie. Sprawia, że stajemy się marudni, pocimy się i przestajemy skupiać się na pracy. Wypijamy litry zimnych napojów i nic nie pomaga. Mając klimatyzację nowej technologii, nie dość, że wyżej wymienione problemy wyrzucisz do kosza, to uzyskasz dodatkowe korzyści płynące z jej posiadania. W powietrzu krążą niewidoczne dla oka roztocza, alergeny i cząstki kurzu. Urządzenia, które oferujemy wyłapują je i sprawiają, że powietrze staje się idealnie czyste. Ale to jeszcze nie wszystko. Często wyposażone są także w specjalistyczne lampy niszczące bakterie.

Klimatyzacja ? Nie tylko chłodzenie
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że klimatyzatory nie służą jedynie ochładzaniu powietrza. Z pewnością niejednokrotnie w jesienne wieczory czułeś nieprzyjemny dyskomfort związany ze spadającą temperaturą powietrza w domu. Uruchamianie centralnego ogrzewania to jeszcze przesada, a ubieranie w dresy jest niewygodne. Idealnym rozwiązaniem jest ogrzewanie powietrza za pomocą klimatyzatora. Jego moc nie jest duża, ale w takich warunkach sprawdzi się znakomicie.

Klimatyzatory typu split
Najlepiej sprawdzają się w domach jednorodzinnych. Składają się z dwóch części : zewnętrznej i wewnętrznej. Połączone są ze sobą cienkimi przewodami. Część wewnętrzną, odpowiedzialną za chłodzenie powietrza w domu, montuje się najczęściej na ścianie pod sufitem. Osoby dbające o wystrój nie mają powodów do obaw. To zazwyczaj niewielkie urządzenia o nowoczesnym wyglądzie. Zewnętrzna część instalowana jest na zewnętrznej ścianie budynku lub na dachu. Ta z kolei służy odprowadzaniu ciepła ze środka poza budynek. Jeśli zachodzi potrzeba chłodzenia lub dogrzewania większej ilości pomieszczeń, możliwe jest dokupienie dodatkowych jednostek wewnętrznych i podłączenie ich do części zewnętrznej. Na rynku dostępne są także klimatyzatory, które montuje się na suficie i takie, które podłącza się na podłodze pod oknem. Każdy z nich posiada swoją specyfikę. Jednostki wewnętrzne przeznaczone do montażu sufitowego, mieszają chłodne powietrze z cieplejszym, eliminując nieprzyjemne odczucie chłodnego nawiewu. Typ montowany na podłodze, hamuje strumieniem chłodnego powietrza napływ ciepłego spoza budynku.

Dbałość o jakość i szczegóły
Dokonując wyboru klimatyzatora, należy uwzględnić jego moc. Ta dobierana jest przez specjalistów, którzy biorą pod uwagę przeznaczenie pomieszczenia, ilość osób, które w nim przebywają, nasłonecznienie, oświetlenie oraz obecność urządzeń elektrycznych generujących ciepło, okien i drzwi.

Robimy to co potrafimy najlepiej!

IZAR-INSTALACJE
Ul. Podwale 54
43-300 Bielsko-Biała
NIP: 547-154-99-98

DANE KONTAKTOWE
tel. 33 / 400-01-66
tel2. 696-029-199
biuro@izar-instalacje.pl